• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER
Piasek dla kotów
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Piasek dla kociaków
W każdym domu, gdzie znajduje się kot, powinien być także specjalistyczny żwirek różnego typu. Koty zawsze wypróżniają się w żwirku, dzięki czemu piecza nad nimi jest mniej problematyczna niż gdy posiadamy psa. W kuwecie musi być utrzymywana pewna mieszanina, która będzie miała za zadanie wchłaniać to, co oddaje kociak. Kiedyś posiadacze kota wysypywali takimi surowcami jak stróżyny, piasek lub papiery. Na ogół są to materiały, które sprawiają, że czyszczenie oraz opróżnianie są mocno niekomfortowe, a w dodatku nie niwelują brzydkiego zapachu oraz nie zbrylają się. A nasz pupil nie zawsze będzie pragnął wypróżniać się w niewyczyszczonej kuwecie – bywa, iż upatruje sobie inne świeże pole. Z tego powodu dobre wypełnienie toaletki to kluczowa kwestia nie tylko dla zwierzaka, lecz także dla opiekuna, który będzie zajmować się sprzątaniem. Aktualnie stosowanie takich materiałów jak piasek lub gazety nie są konieczne, ponieważ sklepy zoologiczne udostępniają niezwykle praktyczne wyjście, czyli żwirki dla kota.
Właściciele kotów mają przeróżny wybór żwirków do kuwetek. Kluczową cechą żwirku dla kotów jest absorbowanie zapachu oraz zbrylanie się, bo wtedy możemy w prosty sposób wyczyścić toaletkę. W sklepach zoologicznych zazwyczaj można dostać aż kilka typów żwirku. Zazwyczaj można sklasyfikować żwirki na poniższe grupy: żwirki silikonowe, drewniane oraz żwirki z bentonitu.
Każdy z wymienionych żwirków ma inne własności i to od nas zależy, na który się zdecyduje. Kupując żwirki dla kota, powinno się wziąć pod rozwagę ich zalety oraz minusy.
Żwirek silikonowy stworzony jest z tworzywa nazywanym wapienno-piaskowiec. Odznacza się szczególnie, że szybko wchłania koci mocz oraz gromadzi go wewnątrz granulek. Doskonale eliminuje aromaty, dlatego nie ma potrzeby częstego czyszczenia kociej toalety. Wadą żwirku silikonowego jest fakt, że po pewnym czasie nabiera żółtawego odcienia, co może wyglądać dość nieestetycznie – z tego powodu najlepiej jest wykorzystywać go w kuwetach z zamknięciem.
Podkład z drewna okazuje się ekonomiczny i konsekwentnie pochłania niechcianą woń. Kolejną zaletą takiego podkładów dla zwierząt okazuje się także alternatywa wyrzucenia go do toalety (oczywiście w drobnych ilościach). Zazwyczaj taki podkład może okazać się bardzo rozdrobniony i lekki, tj. wiórki, z tego względu, zdarza się że roznosi się po domu na zwierzęcych nóżkach.
bentonit to raczej popularny typ żwirku, który zbryla się w bryłki, a wtedy sprzątanie po kocie przebiega niezwykle dynamicznie. Można go nabyć w atrakcyjnych kwotach. Znakomicie pochłaniają zapachy. Nie można jednak spłukiwać go w kanalizacji, gdyż mogłoby kończyć się to zakorkowaniem. Właściciele najczęściej wsypują grudki do worka a nastepnie wynoszą go do śmietnika.
Najlepiej jest zainwestować w jakiś żwirek dla zwierzaka, ponieważ niezwykle upraszcza to solidną opiekę nad kotem. Zapewnienie dobrej toaletki kotu to obowiązek właściciela, warto jest sprawdzić opcje, które przedstawiają aktualnie sklepy.

źródło: żwirek dla kota w sklepie E-Pazur

Categories: Edukacja

Comments are closed.